Náš internet je dátovo NEOBMEDZENÝ. Môžete surfovať koľko chcete.
Kontaktujte mailom našu podporu a dostanete prístup do svojho používateľského účtu. Tam si môžete prehliadať a upravovať svoje služby.
Vypnite a zapnite wifi router a vypnite a zapnite počítač. Router mu pridelí novú adresu a internet obyčajne vždy nabehne. Ak nenabehne, treba skontrolovať zapojenie kabeláže, alebo preinštalovať počítač.
Pripojenie je bez viazanosti. Naozaj sa chcete viazať na dva roky?
Internet sa dá prerušiť. Nikdy však nie tak, že prestanete platiť. Treba nám o tom dať vedieť a vyplniť príslušný formulár.
Nemáte starší počítač? Niekedy stačí prikúpiť pamäť RAM za 30 € a video plynule nabehne. Ak máte nový počítač, treba zistiť, či ho niečo nevyťažuje na pozadí. Často to môže byť vírus o ktorom neviete. Môže sa jednať aj o vadný router, zle pripojenie na wifi v mieste, na ktorom máte málo signálu.
Zabezpečujeme vysokú dostupnosť SLA podľa podmienok v zmluve. Vo všeobecnosti je však potrebné mať internetové spojenie v takomto prípade zabezpečené doplnkom redundancie routera vo forme SIM karty 4G.
Wifi router má nastavené zrejme menšie šifrovanie. Nejde o nevyhnutnú chybu, nakoľko spárovať doma všetky nové a staršie zariadenia nie je na jedno šifrovanie možné. Najlepšie je udržiavať všetky zariadenia aktualizované a nepodporované staršie zariadenia vyradiť.
Wifi signál slúži na krátkodobé pripojenie prenosných zariadení, ako sú mobilné telefóny a tablety, ktoré nemajú LAN port. Domáci wifi signál nikdy nie je záruka žiadneho spoľahlivého, rýchleho spojenia a bezpečnosti. Preto treba v domácnosti vždy pospájať zariadenia káblom. Nikdy cez Wifi neprenášame TV signál, spojenie na domáce dátové (cloudové) úložisko, sieťovú tlačiareň a počítač. Tieto zariadenia vždy treba prioritne prepojiť káblom. Ušetríte si tak veľa problémov v budúcnosti.
Wifi v bytovom dome je často zarušené. Preto, ak chcete mať doma bezpečnú a spoľahlivú sieť, tak sa snažte všetky zariadenia vyžadujúce veľký dátový prenos dát prepojiť káblom. Káblom prepájame vždy televízor, dátové uložisko, tlačiareň a počítač. Cez Wifi pripájame len tablet a telefóny.
Pokiaľ to nie je vyslovene nevyhnutné, tak tlačiareň cez wifi vôbec nepripájate. Vo všeobecnosti je často pripojenie tlačiarne cez wifi nespoľahlivé. Pokiaľ máte s týmto problém, tak kontaktujte predajcu tlačiarne. Tlačiareň k sieti vždy pripájajte cez LAN kábel.
Záleží od rozsahu poškodenia prívodného kábla. Optický kábel sa nedá spájať vôbec a treba natiahnuť nový. Metalický kábel sa spojiť dá, ale po realizácii treba všetko premerať. Nieje to preto robota na počkanie.

Router

Lebo nedostanete to najlacnejšie, čo ostalo na sklade. Naopak, dostanete to najlepšie za dobrú cenu a ešte Vám to aj prinesieme nastavené domov. Nemusíte nič riešiť a nikde draho telefonovať.
Obyčajne tento port býva modrý. Označený je ako INTERNET alebo WAN.
Wifi router si môžete kúpiť aj vlastný. Pri montáži internetu Vám prípojku vždy odovzdáme funkčnú a na kľúč. Donesieme router a nastavíme. Nemusíte nič riešiť. Zariadenia budete mať správne funkčne nastavené a zabezpečené.
Skontrolujte napájací zdroj (adaptér), či je zapojený v elektrickej sieti. Je zdroj teplý? Ide do zásuvky elektrina? Skontrolujte ističe.

Servis

Pripájanie klientov sa realizuje vždy doobedňajších hodinách. V poobedňajších hodinách sa rieši servis siete. Cez víkend sa rieši len kritický servis a ten musí byť v pohotovosti.
Musíte sa zaradiť do poradovníka a počkať, kým sa na Vás dostane rad. U nás sa nemusíte báť, že niekoho preferujeme a niekto čaká aj niekoľko dní. Ak s pochopením počkáte, tak prídeme najskôr, ako to len bude možné.
S týmto poskytovateľ internetu nemá nič spoločné. Kontaktujte preto príslušný špecializovaný servis, ktorý sa zaoberá diagnostikou hardvéru.
V noci rieši poruchy siete náš dohlaď. Nechajte mu odkaz vo forme SMS správy. Uprostred noci už obyčajne aj tak u Vás doma nič nevyriešime. Ráno sa Vám technik ozve a problém sa rýchlo vyrieši.
Pokiaľ je problém na našej strane, tak neplatíte nič. Pokiaľ však je chyba na Vašej strane, tak sa cena práce fakturuje podľa nášho cenníka.

WIFI

Na vrchu routera máte samolepku, kde je uvedené heslo a aj názov siete. Ak ju tam nemáte, kontaktujte technika, ktorý Vám router inštaloval. Router je chránený heslom. Nemôže sa tam preto každý prihlásiť a zistiť heslo.
Internet pripájame aj mimo bytoviek bezdrôtovo. Obyčajne z ukončovacích optických bodov, kde je vždy dostatok kapacity. Nemusíte sa preto báť, že by Vám internet od nás cez anténu nešiel v požadovanej kvalite.
Wifi môže byť zacyklené a treba ho reštartovať podľa hore uvedeného návodu. Môže byť aj zarušené a v tom prípade treba v nastaveniach wifi routera nastaviť nový kanál. Problém býva aj ohľadom ovládačov zariadeniach (notebookoch). V takých prípadoch treba vyhľadať IT servis počítačov.
Každý dnešný SMART televízor má dnes možnosť pripojenia na wifi. Wifi pripojenie sa však môže náhle zarušiť od suseda, ktorý má wifi router nastavený na automatické prepínanie kanálov. V tom prípade Vám televízny obraz vypadne a už nenabehne. Stane sa tak vo chvíli, keď to budete najmenej čakať. Obraz napríklad nečakane vypadne ku koncu hokejového zápasu... Niektoré lacnejšie wifi zariadenia nemajú radi nadmerné zaťaženie takto prenášaného signálu TV. Začne sa to prejavovať tak, že okrem TV Vám už začnú vypadávať všetky zariadenia. Ak sa nedá TV prepojiť cez kábel, tak v tom prípade rozhodne potrebujete kvalitnejší router. Cena takéhoto routera sa môže pohybovať rádovo v stovkách eur.
Internetová TV (IPTV) umožňuje pozerať TV aj nelineárne. To znamená, že už nemusíte pozerať na obsah, ktorý aktuálne v TV beží. Môžeme listovať v programoch niekoľko dní dozadu a pomocou vyhľadávania pozerať relácie, ktoré nás zaujímajú. Napríklad predpoveď počasia a televízne noviny mimo ich vysielací čas. Môžeme si vyhľadať len relácie o varení. Tieto relácie vieme ľubovoľne pretáčať a nahrávať pre neskoršie použitie.
Skúsili ste vypnúť a zapnúť set-top box? Skontrolujte zapojenie kabeláže od routera k TV a set-top boxu.

Nastavenie IP adresy Windows Vista a Windows 7

1. Ak chcete otvoriť ovládací panel Sieťové pripojenia, kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Ovládací panel.

 

2. V sekcii Sieť a internet kliknite na odkaz Zobraziť úlohy a stav siete.

 

3. V zobrazenom okne nájdite Lokálne pripojenia a kliknite na odkaz Zobraziť stav vedľa pripojenia.

 

4. V zobrazenom okne Lokálne pripojenie - stav kliknite na tlačidlo Vlastnosti v spodnej časti.

 

5. V zobrazenom okne nájdite v zozname položku Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) a potom kliknite na položku Vlastnosti.

 

6. Kliknite na položku Použiť túto adresu IP, do polí Adresa IP, Maska podsiete a Predvolená brána zadajte nastavenie adresy IP.

7. Kliknite na položku Použiť tieto adresy servera DNS, do poľa Preferovaný server DNS a zadajte adresu primárneho servera DNS. Alternatívny server DNS nevyplňujte.

8. Okno potvrďte tlačidlom OK.

 

Nastavenie IP adresy Windows XP

 1. Otvorte okno Sieťové pripojenia kliknutím na tlačidlo Štart, na položku Ovládací panel.
 2. Kliknutím otvorte pripojenie k Lokálnej sieti.
 3. Kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 4. Vyberte Internet protokol (TCP/IP) (aby ste ho mohli vybrať, bude možno potrebné vo výbere súčastí prerolovať nižšie) a kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 5. Kliknite na položku Použiť túto adresu IP, do polí Adresa IP, Maska podsiete a Predvolená brána zadajte nastavenie adresy IP.
 6. Kliknite na položku Použiť tieto adresy servera DNS, do poľa Preferovaný server DNS a zadajte adresu primárneho servera DNS (DNS1). Alternatívny server DNS nevyplňujte.
 7. Okno potvrďte tlačidlom OK.

Web rozhranie pre prácu s poštou

Webové rozhranie pre prácu s poštou nájdete na adrese https://mail.banicne.sk. Rozhranie používa systém Open WebMail a je zabezpečené šifrovaním pomocou SSL.

 

Nastavenie poštového klienta

POP3 server: mail.banicne.sk
SMTP server: mail.banicne.sk
Prihlasovacie meno: meno@banicne.sk
Heslo: Vaše heslo

 

Nastavenie pre Mozilla Thunderbird

 1. Z hlavného menu vyberte voľbu Nástroje.
 2. V zobrazenom menu vyberte voľbu Nastavenie účtu pre poštu a diskusie.
 3. V ľavom menu vyberte položku Nastavenie servera a v pravom menu potvrďte SSL (časť Bezpečnostné nastavenia).
 4. V ľavom menu vyberte položku Server pre odosielanie pošty a v pravom menu vyplňte mail.banicne.sk (predvolené) a kliknite na tlačidlo Upraviť.
 5. V ľavo dole kliknite na voľbu SSL.
 6. Nastavenie potvrďte tlačidlom OK.
 7. Pokúste sa prijať poštu zo servera. Program si vyžiada certifikát servera, ktorý dajte Akceptovať natrvalo a voľbu potvrďte OK.

Po týchto krokoch sa pošta bude posielať bez problémov a na server mail.banicne sa pripojíte pomocou týchto nastavení aj mimo siete RKnet (napríklad vo Vašej firme).

 

Nastavenie pre MS Outlook a MS Outlook Express

V pripade, ze používate poštového klienta MS Outlook alebo MS Outlook Express (čo neodporúčame), môžete si importovať certifikát, ktorý Vám na požiadanie zašleme.